W piątej edycji CEE FinTech Leaders Forum, międzynarodowego programu prowadzonego przez Fundację im Lesława A. Pagi, wzięło udział 26 studentów i absolwentów uczelni wyższych z Estonii, Słowacji, Ukrainy, Niemiec i Polski. Przez cztery dni rozwiązywali case studies oraz zgłębiali wiedzę na temat praktycznych zastosowań nowych technologii w finansach.

Podczas Uroczystego Finału 13 stycznia 2020 r. na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zaproszeni goście rozmawiali przyszłości finansów, która paradoksalnie dzieje się tu teraz. Jak słusznie zauważył moderator, Grzegorz Nawrocki, Fintech to połączenie elementów, których nie wiemy o finansach z elementami, których nie wiemy o komputerach.
W trakcie pierwszej debaty, skupionej na etyce w biznesie w obliczu stale rozwijającej się technologii. W panelu udział wzięli Marcin Petrykowski, Region Head – Commercial S&P Global Ratings, Brunon Bartkiewicz, CEO ING Polska, Przemek Gdański, CEO & President of Management Board w BNP Paribas Bank Polska, Maciej Nowotny, Członek Rady Fundacji Lesława Pagi, Daniel Daszkiewicz, Chief Innovation Officer Alior Banku i Olga Grygier-Siddons, mentorka i doradczyni biznesowa.
10 lat temu najważniejszy był przychód, teraz najważniejsze jest podtrzymywanie relacji z konsumentami. Musisz mieć z nimi dobry kontakt, bo inaczej nie będziesz miał prosperującego biznesu – zauważył Bartkiewicz.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga debata na temat udziału kobiet w sektorze fintech. Udział wzięły: Anna Maj, Fintech Leader PWC, Dorota Zimnoch, Global Head of Digital Strategies, Volvo Financial Services, Katarzyna Piasecki, CEO ENNBOW, Kamila Wincenciak, Head of FinTech Partnerships, Alior Bank i Karolina Marzantowicz, przedsiębiorczyni.
W trakcie dyskusji Maj przytoczyła fragment książki „Alfy i Omegi” dotyczący udziału kobiet w biznesie: „nie licz kobiet, pozwól, by kobiety się liczyły”. Uczestniczki były zgodne, że o ile w biznesie dalej widoczne są dysproporcje w zatrudnienie kobiet i mężczyzn, zwłaszcza na szczeblu menadżerskim, tak w środowisku startupowym są one znacznie mniej zauważalne.

Unum i Ikano Bank Oddział w Polsce - z sercem do seniorów

Gdy zespoły firm Koalicji Liderzy Pro Bono łączą swoje siły – dzieją się rzeczy piękne! Współpraca Fundacji Unum i Ikano Bank Oddział w Polsce zaowocowała pomocą ponad 300 seniorom, zapewniając im najpotrzebniejsze rzeczy i fundując 1000 posiłków.

02 Lip 2020 r.

Komunikowanie o wolontariacie pracowniczym i rekrutacja wolontariuszy

Jak komunikować wartości, które niesie wolontariat pracowniczy? Jak zachęcić pracowników do wspólnego działania i czy jest ono dla nich istotne... Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Unum Życie, Orange Polska i Fundacji Santander Bank Polska

24 Cze 2020 r.

Działania firm Koalicji Liderzy Pro Bono w związku z pandemią

Zbiorcza informacja o wielu działania firm członkowskich Koalicji, m.in. na rzecz wspierania służby zdrowia, uczniów i nauczycieli, przedsiębiorców, kampanii społecznych. #dobrybiznes: BNP Paribas Bank Polska, ANG Spółdzielnia, Fundacja Santander, Unum Życie, AMS, Jet Line, Orange Polska, Fundacja Orange, Nowa Era, iWealth Management, Bigram, Snowdog, VIVE Group, Leaders Island, Fundacja im. Lesława Pagi, Integracja...

16 Maj 2020 r.