“Postępująca automatyzacja, digitalizacja i robotyzacja głęboko dehumanizują świat pracy człowieka. Aktywność społeczna staje się ważną przestrzenią kultywowania i między innymi takich postaw i wartości jak: humanizm, solidaryzm, empatia, współpraca z otoczeniem i społecznościami lokalnymi (…)

Ekosystem wsparcia dla wolontariatu pracowniczego – nazwijmy go ekosystemem społecznym – podobnie jak ekosystemy przyrodnicze składające się z biotopu i biocenozy, również składa się z otoczenia (określonej przestrzeni, norm i regulacji prawnych, firm, organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych, inicjatyw obywatelskich) oraz pracowników wolontariuszy (dla których chcemy stworzyć optymalne warunki do działania).” – pisze Paweł Łukasiak, prezes zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, w artykule, do którego przeczytania serdecznie wszystkich zapraszamy! Tym bardziej, że w temacie rozwoju i przyszłości wolontariatu pracowniczego od jakiegoś czasu coraz więcej się dzieje i będzie się działo, szczególnie, że wzrasta poziom świadomości pojęcia „wolontariat pracowniczy” wśród decydentów firm w Polsce.

Zapraszamy do lektury artykułu, który dostępny jest TUTAJ

Pobierz raport „Wolontariat pracowniczy przyszłości”

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja BNP Paribas zaprezentowały wyniki badania „Wolontariat pracowniczy przyszłości”. Raport zawiera m.in. wskazówki dla firm, organizacji i liderów społecznych, jak wprowadzać tę formę zaangażowania w swoje środowisko, konkretne korzyści, jakie ma z tego pracownik i pracodawca oraz jakie cele powinien realizować wolontariat przyszłości.

04 kw. 2022 r.

Social impact biznesu ważniejszy niż kiedykolwiek dotąd

"Nie ma lepszej formuły na rzecz potrzeb godnościowych, na budowanie integracji i wydobycie wspólnego poczucia misji, jak wolontariat pracowniczy" - mówi prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w raporcie opracowanym przez Well.hr

02 kw. 2022 r.